GIZ (Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu) Toplum Merkezleri Projesi kapsamında düzenlenen “Project Cycle Management Training/Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi” 1-4 Ekim 2018 tarihlerinde, İngilizce dilinde, Antalya’da gerçekleştirilmiştir.
GIZ (Deutsche Geselischaft für Züsammenarbeit- Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu) Toplum Merkezleri Projesi kapsamında düzenlenen “Project Cycle Management Training/Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi” 1-4 Ekim 2018 tarihlerinde, İngilizce dilinde, Antalya’da gerçekleştirilmiştir. Kamu kurumları ile sivil toplum çalışanlarını bir araya getirmeyi hedefleyen eğitimde kurumumuzu Buca Kaymakamlığı AB ve Dış İlişkiler Proje Ofisi Koordinatörümüz Gülşen SALGAR temsil etmiştir.
Akdeniz Üniversitesi Euromed Avrupa-Akdeniz Dinlenme Tesisi’nde gerçekleştirilen ve Marko Paunovic ile Murat Çekiç tarafından verilen eğitim programında “Project Design and Analysis Tool, Using the Logical Framework, Monitoring and Reporting the Project, Project Proposal Writing, Grant Programmes” başlıkları üzerinde “interaktif yöntem ve teknikler” ile çalışılmıştır.
Eğitimde temsil edilen kurum ve kuruluşlar: Buca Kaymakamlığı (İzmir); İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü (Ankara); Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İstanbul İl Müdürlüğü; Seyhan Belediyesi (Adana); Keçiören Belediyesi Mülteci Merkezi (Ankara); WFP/Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (Ankara); İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı (İstanbul); Kırıkhan Yuva Derneği (Hatay); Sultanbeyli Mülteciler Derneği (İstanbul); Fight Academy Spor Kulübü ve Derneği (İzmir); Association for Aid and Relief Japan (Urfa); Girişimcilik Vakfı (İstanbul); CARE International (Gaziantep); WHH (Welt Hunger Hilfe-Mardin); Hayata Destek Derneği (Support to Life-Adana).
Eğitime katılan katılımcılar, kurumlarını tanıtma fırsatı bulmuşlar ve benzer çalışmalarda işbirliği yapmak üzere ortak bir iletişim ağı kurmuşlardır