Buca Kaymakamlığı AB ve Dış İlişkiler Proje Ofisi ekibi, “Refugees WelComB” Projesi’nde yapılacak işbirliklerini görüşmek üzere İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nü ziyaret etti.
        Erasmus+ kapsamında yürütülen Refugees WelComB projesi hakkında bilgi veren ekip üyeleri, 16 ay sürecek projedeki ana faaliyetleri ve partner ülkelerdeki organizasyonların tanıtımını yaptı. İzmir İl Göç İdaresi Müdürü Sn. Hüseyin HAVUZ, İl Göç İdaresi ile yapılacak işbirliklerinin kapsamı ve izlenmesi gereken prosedür hakkında bilgi verdi.
        Refugees WelComB Projesi, Almanya koordinatörlüğünde; Türkiye, İtalya, İspanya, Macaristan, Bulgaristan ve Yunanistan ortaklığında yürütülen AB Eğitim, Gençlik ve Spor Programları çerçevesindeki Erasmus+ Yetişkin Eğitimi alanında İşbirliği Ortaklığı Projesidir. Projenin Türkiye ayağı, Buca Kaymakamlığı AB ve Dış İlişkiler Proje Ofisi tarafından yürütülmektedir. Projenin amacı; mültecilerin entegrasyonu için gerek duyulan somut ve acil bir ihtiyaç analizi yapılarak strateji geliştirmektir.