T.C. İzmir Valiliği ile Buca Kaymakamlığı, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Türkiye Hokey Federasyonu, İzmir Kadın Kuruluşları Birliği, Fight Academy Eğitim ve Mücadele Akademisi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği iş birliğinde yürütülen Umut Köprüsü proje faaliyetleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilmeye devam ediyor.

        Buca ilçesinin dezavantajlı bölgesinde öğrenim gören 35 çocuğumuza yönelik hokey eğitiminin yanı sıra, hem çocuklarımıza hem de ailelerine yönelik çeşitli eğitim, seminer ve sosyal-kültürel etkinlikler içeren faaliyetler kapsamında Nisan ayında çocuklarımıza yönelik “Helal-Haram Bilinci”, “İnternette Güvenli Birey”, velilerimize yönelik “Dolandırıcılık ile Mücadele”, “Tütün Bağımlılığı ile Mücadele” konulu seminerler gerçekleştirildi.

        Katılımcı çocuklarımıza yönelik “Tarih ve Sanat Müzesi” ve “Şirince Gezisi” ile “Eğlenceli Bilim Atölyesi” çalışması keyifli ve verimli bir şekilde tamamlandı.

        Haftada 1 gün hokey antrenmanı yapan çocuklarımızı, antrenmanda velileri ile bir araya getiren “Çocuğumla Hokey Oynuyorum” etkinliği de Umut Köprüsü katılımcı çocuk ve ebeveynlerine çok güzel ve unutulmaz dakikalar yaşattı.

        Umut Köprüsü proje faaliyetleri, hokey antrenmanlarının yanı sıra, katılımcıların sosyal ve kültürel gelişimlerine yönelik farklı değer ve farkındalık eğitimi konuları ve farklı mekan gezileri ile Mayıs ayında da devam edecektir.